Dojazd
mapacentrumtorunia
Siedzibą Zakładu Astrofizyki CAMK w Toruniu jest gotycka kamieniczka przy ulicy Rabiańskiej 8 (2). Zlokalizowana jest w zabytkowej części Starego Miasta.
Koleją
Aktualny rozkład pociągów PKP znajduje się tutaj. Należy wysiąść na stacji Toruń Główny (1) . Dojazd z dworca autobusami MZK linii 11, 12, 22, 25, 27. Cena biletu jednorazowego (czerwiec 2019): 2.80PLN. Bilet można nabyć w kioskach, w automatach w autobusie lub u kierowcy autobusu. Należy przejechać trzy przystanki. Wysiadka na Placu Rapackiego - pierwszym przystanku za mostem (3) . Następnie skręcić w prawo na stare miasto, przejść około 300m ulicami Kopernika, Św. Ducha, Rabiańską.
Osoby jadące z kierunku Olsztyna, mogą wysiąść na stacji Toruń Miasto (4) i przejść (około 1km) ulicami Bulwar Filadelfijski (nad Wisłą), Żeglarską, Rabiańską.
Autobusem
PKS oraz Flixbus oferują połączenia autobusowe m.in. między Warszawą a Toruniem. Częstość kursowania: co 1-2 godz.
Samochodem
Osoby jadące samochodem mogą dojechać na ulicę Rabiańską albo poprzez ulicę Piekary albo poprzez Bulwar Filadelfijski (wjazd do miasta od strony Wisły). Postój samochodu na ulicy Rabiańskiej jest płatny (są dostępne parkomaty) w dni robocze do godziny 18. Ruch samochodowy w obrębie Starego Miasta jest mocno ograniczony (uwaga na znaki drogowe). Główne drogowe trasy dojazdowe do Torunia są opisane tutaj.
Taksówką
Taksówkę w Toruniu można zamówić dzwoniąc na numer: 1919x (x = 1..9). Kamieniczka CAMK znajduje się naprzeciw "Czarnej Oberży" oraz naprzeciw "Muzeum Piernika".
Samolotem
Głównym portem międzynarodowym jest Warszawa-Okęcie (ok 200km od Torunia) z wieloma codziennymi połaczeniami międzynarodowymi i krajowymi. Z Warszawy do Torunia można dojechać samochodem (2.5godz), koleją (3godz) bądź autobusem (4godz).
Najbliższym lotniskiem (ok 50km od Torunia) jest Bydgoszcz-Szwederowo z codziennymi połączeniami do Warszawy, Londynu, Liverpoolu i Dublina.
Pliki cookies Polityka Prywatności Deklaracja dostępności © Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN w Toruniu